Jaké je nejlepší křeslo na bolesti zad?

Výběr správného křesla pro zmírnění bolestí zad

Doma nebo v kanceláři vám úlevu od bolesti zad a beder může nabídnout pouze ergonomické křeslo přizpůsobené tvaru vašeho těla. Před nákupem se tedy musíte ujistit, že je pro vás vhodné.

Výška a hloubka sedáku by měla být zvolena na základě vaší výšky a velikosti. Budete vědět, že je to správné, pokud se vaše nohy mohou dotýkat podlahy. Dobré sedák vytváří dokonalou rovnováhu mezi pevnou podporou a měkkým odpružením. Jinými slovy, neměli byste se cítit pohlceni, ale ani by nemělo být křeslo příliš tvrdé jako tradiční křesla. Pohodlné křeslo bude mít také pevné opěradlo, které poskytuje dostatečnou oporu pro vaše kříže a páteř. Určitě si dejte pozor na tvar opěradla, který by měl dokonale kopírovat křivky vašich zad. Můžete si také vybrat typ s nastavitelnou opěrkou hlavy, kterou lze posunout podle vaší velikosti.

V neposlední řadě je třeba zvážit doplňky, které jsou k vaší židli při bolestech zad dostupné. Například područky vám umožní sedět a stát bez použití spodní části zad. Budete vědět, že máte správné držení těla, pokud vaše paže svírají úhel 90 stupňů, když jsou umístěny na područkách. Pokud navíc trávíte několik hodin vsedě – například pracujete-li u počítače – doporučuje se vybrat si židli s opěrkou hlavy pro podepření krku. Na druhém konci může opěrka nohou nabídnout další pohodlí, protože vám umožní zvednout nohy a zlepšit krevní oběh.

Relax by Lafuma Mobilier: nejlepší křeslo na bolesti zad

Pokud trpíte bolestmi zad nebo svalů, je důležité, abyste si udělali čas na relaxaci. I když máte ergonomickou kancelářskou židli, dlouhodobé setrvání ve stejné poloze může mít negativní vliv na vaše zdraví. Kromě pravidelného pohybu a vyhýbání se špatnému držení těla odborníci také doporučují dělat přestávky na pohodu. Když si uděláte čas na odpočinek v pohodlné poloze, pomůže vám to zmírnit bolesti zad a zlepšit vaši celkovou pohodu na pracovišti nebo doma.

I když existuje mnoho relaxačních křesel pro zmírnění bolesti zad, polohovatelných i pevných, často mají několik nevýhod, bývají velké, objemné nebo drahé. Křeslo, které je lehké, polohovatelné a určené do interiéru i exteriéru, je proto jedinečné.

Lafuma MOBILIER je známá tím, že ve svých návrzích využívá lékařskou odbornost a vícepolohové relaxační křeslo je jedním z jejích vlajkových modelů. Bylo speciálně vyvinuto, aby uživatelům nabízelo dokonalou polohu pro relaxaci, a je dodáváno v lehkém a skládacím formátu s dostupnou cenou.

Doporučené produkty4